Fotoğraflarım

Son günlerde elektrikli bisikletim ile hava soğuk olsa da, gideceğim rota çok dik olsa da dışarı çıkıyorum. Evime yakın bir mezarlıkta güzel doğa enstantaneleri gördüğüm için fotoğraflamak istedim.

Bu kareyi google snapseed ile post process yaptıktan sonra son haline getirdim. Cep telefonu için oldukça başarılı ve basit kullanımı olduğunu düşünüyorum. Ipad üzerinde çalışan daha iyi uygulamalar olabilir belki ama telefonum android olduğu için fotoğrafları bir de ipad e aktarmakla uğraşmak istemiyorum. Hemen çekip, hemen düzenlemeye başlamak daha kolayıma geliyor.

Fotoğrafın işlenmemiş hali ise şu şekilde.

Belli renklerde satürasyon değişikliği, fırça ile bazı bölgelerin koyulaştırılıp, bazılarının açılması. Hafif düzey HDR ve şu an aklımda olmayan birkaç değişiklik sonrası istediğim görüntüyü elde ettim.

Eskiden bir photoshop aboneliğim vardı, belki onu tekrar aktive eder ve samsung nx serisi makinelerim ile tekrar çekim yapmaya başlarım, bilmiyorum. Samsung un nx serisine destek vermeyi kesmesi çok can sıkıcı oldu. Cihazdan telefona aktarım için kullanılan uygulamayı bile güncellemiyorlar ve eskiden sevdiğim onca özelliği kullanamıyorum. Ama lensleri uygun fiyata almıştım ve o zamanki reviewlerde fiyatlarına göre oldukça iyi oldukları söyleniyordu. Canon, Nikon veya Sony üzerinden gitseydim belki bunu yaşamazdım ama böyle bir şeyi önceden kestirmek çok zor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir